Mjuzikl La La Land osvaja sve što se osvojiti može, zadnji dokaz je i odličan uspjeh na Zlatnim globusima. Jučer ujutro su objavljene nominacije za BAFTA nagrade koje taj film ponovno predvodi i to s 11 nominacija.

Među tih 11 nominacija su i one u najpoželjnijim kategorijama kao što su najbolji redatelj, najbolji film i najbolji glavni glumac i glumica. Dolazaki Noćne životinje imaju po 9 nominacija, a Manchester By the Sea njih 6. Slijede Ja, Daniel Blake, Lav, Florence Foster Jenkins, Čudesne zvijeri i gdje ih naći, Greben spašenihi Moonlight.

Dodjela nagrada će se održati 12. veljače i vodit će je Stephen Fry koji će se u toj ulozi naći 12. put.

Potpunu listu nominiranih pogledajte u nastavku.

BAFTA: Najviše nominacija (opet) za "La La Land"

NAJBOLJI FILM
DOLAZAKDan Levine, Shawn Levy, David Linde, Aaron Ryder
JA, DANIEL BLAKERebecca O'Brien
LA LA LANDFred Berger, Jordan Horowitz, Marc Platt
MANCHESTER BY THE SEA Lauren Beck, Matt Damon, Chris Moore, Kimberly Steward, Kevin J. Walsh
MOONLIGHT Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Adele Romanski

NAJBOLJI BRITANSKI FILM
AMERICAN HONEYAndrea Arnold, Lars Knudsen, Pouya Shahbazian, Jay Van Hoy
DENIALMick Jackson, Gary Foster, Russ Krasnoff, David Hare
ČUDESNE ZVIJERI I GDJE IH NAĆI David Yates, David Heyman, Steve Kloves, J.K. Rowling, Lionel Wigram
JA, DANIEL BLAKE Ken Loach, Rebecca O'Brien, Paul Laverty
NOTES ON BLINDNESS Peter Middleton, James Spinney, Mike Brett, Jo-Jo Ellison, Steve Jamison
UNDER THE SHADOW Babak Anvari, Emily Leo, Oliver Roskill, Lucan Toh

IZVANREDAN DEBI BRITANSKOG PISCA, REDATELJA ILI PRODUCENTA
Posebna: MIKE CAREY (scenarist), CAMILLE GATIN (producent)
The Hard Stop : GEORGE AMPONSAH (scenarist/redatelj/producent), DIONNE WALKER (scenarist/producent)
Notes on Blindness: PETER MIDDLETON (scenarist/redatelj/producent), JAMES SPINNEY (scenarist/redatelj), JO-JO ELLISON (producent)
The Pass: JOHN DONNELLY (scenarist), BEN A. WILLIAMS (redatelj)
Under the Shadow: BABAK ANVARI (scenarist/redatelj), EMILY LEO, OLIVER ROSKILL, LUCAN TOH (producenti)

BAFTA: Najviše nominacija (opet) za "La La Land"
Moonlight

NAJBOLJI STRANI FILM
DHEEPANJacques Audiard, Pascal Caucheteux
JULIETAPedro Almodóvar
MUSTANGDeniz Gamze Ergüven, Charles Gillibert
SON OF SAUL László Nemes, Gábor Sipos
TONI ERDMANNMaren Ade, Janine Jackowski

NAJBOLJI DOKUMENTARNI FILM
13th Ava DuVernay
THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK- THE TOURING YEARS Ron Howard
THE EAGLE HUNTRESS Otto Bell, Stacey Reiss
NOTES ON BLINDNESS Peter Middleton, James Spinney
WEINER Josh Kriegman, Elyse Steinberg

NAJBOLJI ANIMIRANI FILM
POTRAGA ZA DORYAndrew Stanton
KUBO I ČAROBNI MAČTravis Knight
VAIANARon Clements, John Musker
ZOOTROPOLAByron Howard, Rich Moore

NAJBOLJI REDATELJ
DOLAZAK Denis Villeneuve
JA, DANIEL BLAKE Ken Loach
LA LA LAND Damien Chazelle
MANCHESTER BY THE SEA Kenneth Lonergan
NOĆNE ŽIVOTINJETom Ford

NAJBOLJI ORIGINALNI SCENARIJ
HELL OR HIGH WATERTaylor Sheridan
JA, DANIEL BLAKE Paul Laverty
LA LA LAND Damien Chazelle
MANCHESTER BY THE SEA Kenneth Lonergan
MOONLIGHT Barry Jenkins

NAJBOLJA ADAPTACIJA SCENARIJA
DOLAZAK Eric Heisserer
GREBEN SPAŠENIH Andrew Knight, Robert Schenkkan
HIDDEN FIGURES Theodore Melfi, Allison Schroeder
LAV Luke Davies
NOĆNE ŽIVOTINJE Tom Ford

BAFTA: Najviše nominacija (opet) za "La La Land"

NAJBOLJI GLAVNI GLUMAC
ANDREW GARFIELD Greben spašenih
CASEY AFFLECK Manchester by the Sea
JAKE GYLLENHAAL Noćne životinje
RYAN GOSLING La La Land
VIGGO MORTENSEN Captain Fantastic

NAJBOLJA GLAVNA GLUMICA
AMY ADAMS Dolazak
EMILY BLUNT Djevojka u vlaku
EMMA STONE La La Land
MERYL STREEP Florence Foster Jenkins
NATALIE PORTMAN Jackie

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC
AARON TAYLOR-JOHNSON Noćne životinje
DEV PATEL Lav
HUGH GRANT Florence Foster Jenkins
JEFF BRIDGES Hell or High Water
MAHERSHALA ALI Moonlight

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA
HAYLEY SQUIRES Ja, Daniel Blake
MICHELLE WILLIAMS Manchester by the Sea
NAOMIE HARRIS Moonlight
NICOLE KIDMAN Lav
VIOLA DAVIS Fences

NAJBOLJA ORIGINALNA GLAZBA
DOLAZAK Jóhann Jóhannsson
JACKIE Mica Levi
LA LA LAND Justin Hurwitz
LAV Dustin O'Halloran, Hauschka
NOĆNE ŽIVOTINJE Abel Korzeniowski

BAFTA: Najviše nominacija (opet) za "La La Land"
Hidden Figures

NAJBOLJA KINEMATOGRAFIJA
DOLAZAK Bradford Young
HELL OR HIGH WATER Giles Nuttgens
LA LA LAND Linus Sandgren
LAV Greig Fraser
NOĆNE ŽIVOTINJE Seamus McGarvey

NAJBOLJA MONTAŽA
DOLAZAK Joe Walker
GREBEN SPAŠENIH John Gilbert
LA LA LAND Tom Cross
MANCHESTER BY THE SEA Jennifer Lame
NOĆNE ŽIVOTINJE Joan Sobel

NAJBOLJI PRODUKCIJSKI DIZAJN
DOCTOR STRANGE Charles Wood, John Bush
ČUDESNE ZVIJERI I GDJE IH NAĆI Stuart Craig, Anna Pinnock
HAIL, CAESAR! Jess Gonchor, Nancy Haigh
LA LA LAND David Wasco, Sandy Reynolds-Wasco
NOĆNE ŽIVOTINJE Shane Valentino, Meg Everist

NAJBOLJI DIZAJN KOSTIMA
TAJNA VEZAJoanna Johnston
ČUDESNE ZVIJERI I GDJE IH NAĆI Colleen Atwood
FLORENCE FOSTER JENKINS Consolata Boyle
JACKIE Madeline Fontaine
LA LA LAND Mary Zophres

BAFTA: Najviše nominacija (opet) za "La La Land"
Čudesne zvijeri i gdje ih naći

NAJBOLJA ŠMINKA I FRIZURA
DOKTOR STRANGEJeremy Woodhead
FLORENCE FOSTER JENKINS J. Roy Helland, Daniel Phillips
GREBEN SPAŠENIH Shane Thomas
NOĆNE ŽIVOTINJE Donald Mowat, Yolanda Toussieng
ROGUE ONE: PRIČA IZ RATOVA ZVIJEZDANominees tbc

NAJBOLJI ZVUK
DOLAZAK Sylvain Bellemare, Claude La Haye, Bernard Gariépy Strobl
PAKAO NA HORIZONTUDror Mohar​, Mike Prestwood Smith, Wylie Stateman, David Wyman
ČUDESNE ZVIJERI I GDJE IH NAĆI Niv Adiri, Glenn Freemantle, Simon Hayes, Andy Nelson, Ian Tapp
GREBEN SPAŠENIH Peter Grace, Robert Mackenzie, Kevin O’Connell, Andy Wright
LA LA LAND Mildred Iatrou Morgan, Ai-Ling Lee, Steve A. Morrow, Andy Nelson

NAJBOLJI SPECIJALNI EFEKTI
DOLAZAK Louis Morin
DOKTOR STRANGE Richard Bluff, Stephane Ceretti, Paul Corbould, Jonathan Fawkner
ČUDESNE ZVIJERI I GDJE IH NAĆI Tim Burke, Pablo Grillo, Christian Manz, David Watkins
KNJIGA O DŽUNGLIRobert Legato, Dan Lemmon, Andrew R. Jones, Adam Valdez
ROGUE ONE: PRIČA IZ RATOVA ZVIJEZDA Neil Corbould, Hal Hickel, Mohen Leo, John Knoll, Nigel Sumner

NAJBOLJI BRITANSKI KRATKI ANIMIRANI FILM
THE ALAN DIMENSION Jac Clinch, Jonathan Harbottle, Millie Marsh
A LOVE STORY Khaled Gad, Anushka Kishani Naanayakkara, Elena Ruscombe-King
TOUGH Jennifer Zheng

NAJBOLJI BRITANSKI KRATKI FILM
CONSUMED Richard John Seymour
HOME Shpat Deda, Afolabi Kuti, Daniel Mulloy, Scott O’Donnell
MOUTH OF HELL Bart Gavigan, Samir Mehanovic, Ailie Smith, Michael Wilson
THE PARTY Farah Abushwesha, Emmet Fleming, Andrea Harkin, Conor MacNeill
STANDBY Jack Hannon, Charlotte Regan

ZVIJEZDA U USPONU (glasovi publike)
ANYA TAYLOR-JOY
LAIA COSTA
LUCAS HEDGES
RUTH NEGGA
TOM HOLLAND

D.Ž.

Izvor: mojtv.hr BAFTA: Najviše nominacija (opet) za
Koristimo kolačiće (cookies) kako bi poboljšali funkcionalnost stranice Više...